• НАЧАЛО
  • ДРУГАТА ВЕРСИЯ
  • ПОЛИТИКА
  • РАЗСЛЕДВАНЕ
  • ОБЩЕСТВО
  • ПАРИ
  • ИНЦИДЕНТИ
  • СПОРТ
  • ЛЮБОПИТНО
  • ТЪРСЕНЕ

Нов трус в Турция от 5,6 по Рихтер: Един загинал, пострадали и разрушения

Понеделник, 27 Февруари 2023 15:31


Нов трус в Турция от 5,6 по Рихтер: Един загинал, пострадали и разрушения

Ново земетресение разтърси Югоизточна Турция, причинявайки смъртта на един човек, ранявайки други над 70 и сривайки нови сгради, включително фабрика. Силата е била с магнитуд 5,6 по скалата на Рихтер тази сутрин в източната провинция Малати, предават световните агенции.

Според информация в местните медии десетки домове, жилищни блокове и други сгради са се срутили в град Есилюрт и околните райони.

Епицентърът е бил на 8 километра югозападно от град Малатия на дълбочина само два километра, като може да причини големи щети.

Издирването на затрупани продължава.

Силният трус става три седмици след опустошителните земетресения  от 7,8 и 7,5 по Рихтер в съседна Турция, които отнеха живота на повече от 45 хиляди души, като 6 хиляди жертви бяха съобщени в съседна Сирия.

Съобщава се за почти 10 хиляди вторични труса след удара на 6 февруари, който разруши много градове, събори почти 200 хиляди сгради в десет провинции и засегна най-малко 13 милиона души

Турция арестува 184 души, заподозрени, че са отговорни за рухването на сгради, като разследванията се разширяват, заяви в събота турски министър.

 


ВерсиЯ.бг. ПОЛИТИКА. РАЗСЛЕДВАНЕ. ОБЩЕСТВО. ПАРИ. ИНЦИДЕНТИ. СПОРТ. ЖЪЛТО.
ВерсиЯ.бг. © 2011-2024. Всички права запазени. Позоваването е задължително.