22% от педагозите във Варна и областта са заявили желание за ваксинация срещу COVID-19
Вторник, 12 Януари 2021 13:52
Във Варна и областта 22% от педагозите са заявили желание да се имунизират срещу новия коронавируса. Това заяви за ДНЕС+ директорът на РУО-Варна Венцеслава Генова.
Със същата нагласа сред непедагогическият персонал на учебните и детски заведения са едва 7%, но тенденцията е броят на желаещите имунизация да се повишава.
Наблюдава се спад на заболеваемостта във Варненска област, като част от общата и за страната, което доведе до спокойствие у родители и учители. Към днешна дата няма ученици и учители под карантина във Варна, добави още началникът на Районна инспекция по образование-Варна.
Венцеслава Генова допълни, че обстановката към момента е спокойна и няма страх и напрежение в учебните заведения.